Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontrast: Czcionka:

Kraków: 14 listopada konferencja „Pełno(s)prawny Student”

2019-10-29

Konferencja ta organizowana jest przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego od 2006 roku i każdego roku gromadzi liczne grono uczestniczek i uczestników. Dostęp do szkolnictwa wyższego dla osób z niepełnosprawnościami to nie tylko szansa na niezależne życie, ale też możliwość stałego rozwoju. Każdego roku organizatorzy starają się wybierać aktualne i ważne tematy.

Tematy tegorocznej konferencji

W tym roku uczestnicy będą rozmawiać: o funduszu wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, konkursie w ramach Osi III PO WER – Uczelnia dostępna, konkursie w ramach Osi III PO WER - projektowanie uniwersalne (założenia, warunki oraz standardy kosztów ustalone w konkursie). Poznają też kluczowe aspekty funkcjonowania w środowisku osób z niepełnosprawnością wzroku. Uczestnicy konferencji będą też mieli okazję zapoznać się z wiedzą na temat echolokacji – niedocenianej umiejętności w poruszaniu się osób niewidomych i słabowidzących.

Zaproszeni eksperci z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz przedstawiciele środowisk uczelni wyższych i organizacji pozarządowych podzielą się wiedzą, doświadczeniami oraz uwagami związanymi z wyżej wymienionymi projektami.

Zapowiada się więc dużo ciekawych dyskusji. Pełny program konferencji dostępny jest na stronie internetowej.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zgłoś się na konferencję przez formularz online.

Integracja objęła wydarzenie patronatem medialnym.

źródłó: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/851146

Komentarze

Skomentuj

Zaloguj się lub zarejestuj

sponsor1.png

sponsor2.png

partners.png

darczyncy.png