Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontrast: Czcionka:

Powstał internetowy e-niezbędnik dla osób z niepełnosprawnością

2019-10-30

- Jest to prawdopodobnie w tej chwili jedyne rozwiązanie w Polsce, umożliwiające w szybki i innowacyjny sposób dostęp do informacji, których poszukują osoby z niepełnosprawnością – powiedział przewodniczący Rady Naukowej Fundacji Neuron Plus prof. Janusz Kocki.

E-niezbędnik to miejsce, w którym osoby z niepełnosprawnością mogą znaleźć praktyczne i przydatne informacje o przysługujących im świadczeniach, ulgach i przywilejach. Dodatkowo mają możliwość zapoznania się z czytelnym wyjaśnieniem wszystkich procedur związanych z ich uzyskaniem i możliwość pobrania na swój komputer potrzebnych druków.

Aby szybciej uzyskać odpowiedzi na pytania, można skorzystać z usług wirtualnemu asystenta. Chat bot stara się zrozumieć intencje użytkownika i odpowiadać w sposób najbardziej precyzyjny, wskazując konkretne treści w oknie komunikatora. Kiedy nie zna odpowiedzi, użytkownik jest kierowany do live chata Fundacji Neuron Plus, prowadzonego przez konsultantów z zakresu dietetyki, rehabilitacji, prawa i wsparcia psychologicznego.

Sprawne poruszanie się po e-niezbędniku umożliwia podział treści na trzy grupy: dla osób z lekką niepełnosprawnością, umiarkowaną i znaczną. Dodatkowo, osoba poszukująca informacji ma do dyspozycji sekcję poświęconą dzieciom z niepełnosprawnością do 16 lat oraz blok przeznaczony dla rodziny i opiekunów.

E-niezbędnik jest na stronie www.stopbarierom.pl (zakładka: Warto wiedzieć), która została stworzona zgodnie z wytycznymi WCAG 2.0, związanymi z dostępnością serwisów internetowych dla osób z niepełnosprawnością. Treści w e-niezbędniku są na bieżąco aktualizowane i poszerzane o nowe zagadnienia. Obecnie trwają prace nad sekcją związaną z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością.

Fundacja Neuron Plus jest organizatorem ogólnopolskiej kampanii Stop Barierom, która wspiera dostępność usług dla osób z niepełnosprawnością w przestrzeni komercyjnej i publicznej. Projekt promuje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa i instytucje oraz wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnością do pełnoprawnego funkcjonowania w życiu codziennym.

źródło:http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/851602;jsessionid=C1C78D40719A8FA98B0F1F2AF7ADB0B0

Komentarze

Skomentuj

Zaloguj się lub zarejestuj

sponsor1.png

sponsor2.png

partners.png

darczyncy.png