Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontrast: Czcionka:

Marlena Maląg, obecna prezes PFRON, będzie nową minister rodziny, pracy i polityki społecznej

2019-11-12

Marlena Maląg jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, pedagogiki na Wydziale Humanistycznym, a także studiów podyplomowych z zakresu matematyki i informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zarządzania instytucjami oświatowymi na Politechnice Poznańskiej oraz w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej.

Przez wiele lat związana z oświatą, nauczyciel dyplomowany, dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wlkp., naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

W kadencji 2002-2006 radna Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, w latach 2006-2016 radna Rady Powiatu Ostrowskiego, m.in. zastępca przewodniczącego Rady, a także wicestarosty powiatu ostrowskiego. Od stycznia 2016 r. do grudnia 2018 r. wicewojewoda wielkopolski, zaangażowana w realizację polityki prorodzinnej.

Od grudnia 2018 r. prezes Zarządu PFRON.

- Przede wszystkim musimy sprawić, by osoby z niepełnosprawnościami trafiały na otwarty rynek pracy – mówiła nam Marlena Maląg w wywiadzie w lutym br. – Niezbędne jest działanie kompleksowe, nie tylko jednej instytucji, zatem nie tylko Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W ostatnich wyborach parlamentarnych Marlena Maląg zdobyła mandat posłanki, kandydując z list Prawa i Sprawiedliwości. W okręgu nr 36 (z siedzibą w Kaliszu) zdobyła 25695 głosów. To trzeci wynik w jej okręgu wyborczym.

źródło: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/853161

Komentarze

Skomentuj

Zaloguj się lub zarejestuj

sponsor1.png

sponsor2.png

partners.png

darczyncy.png